Marimex Spa Studňa 0,6 l

Kód: MAR-11313121
5 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.6.2024
Možnosti doručenia

Prípravok znižuje tvrdosť vody a zbavuje ju prebytočných minerálov (železo, mangán, meď).

Detailné informácie

Podrobný popis

Vhodný predovšetkým na preventívnu aplikáciu pri napustení bazéna studničnou vodou, ktorá je veľmi bohatá na minerály. Tie pri kontakte s chlórom spôsobujú hnedý zákal bazénovej vody. Prípravok znižuje tvrdosť vody a zbavuje ju prebytočných minerálov (železo, mangán, meď). Vhodný predovšetkým na preventívnu aplikáciu pri napustení bazéna studničnou vodou, ktorá je veľmi bohatá na minerály. Tie pri kontakte s chlórom spôsobujú hnedý zákal bazénovej vody.

Vzhľad a zloženie
Svetlo žltá kvapalina. Obsahuje hydroxid sodný a etyléndiamíntetraacetát tetrasodný.

Pôsobenie
Prípravok bráni vzniku minerálnych usadenín na stenách a na dne vírivej vane. Je vhodný najmä na stabilizáciu problémových minerálov ako sú železo, meď, mangán a vápnik. Účinná látka sa na problémové minerály naviaže a zabráni tak ich nežiaducim účinkom, ako je napr. možné zafarbenie vody do hneda vplyvom oxidácie iónov železa po zachlórovaní neošetrenej studničnej vody. Pokiaľ je vírivý bazén napustený tvrdou alebo inak mineralizovanou vodou (najčastejšie studničnou vodou), dochádza k vytváraniu minerálnych usadenín. Na tieto usadeniny ľahko prisadnú najrôznejšie nečistoty, ktoré potom tvoria živnú pôdu pre rast baktérií a rias.

Návod na použitie a dávkovanie
Prípravok aplikujte na voľnú hladinu vody pri bežiacej filtrácii. Aby bol účinok prípravku správny, použite ziskrujúce prípravky Prejasňovač najskôr 24 hodín po pridaní prípravku Studňa Minerál. Pri súčasnom použití týchto prípravkov totiž dochádza k zníženiu účinnosti.

Spôsob aplikácie
Na dosiahnutie optimálneho účinku je potrebné najskôr upraviť pH vody na cca 6,8–7,2. Prípravok účinkuje najlepšie pri pridaní do čerstvo napustenej vody, ešte pred jej prvým zachlórovaním. Prvé zachlórovanie odporúčame najskôr 24 hodín po aplikácii prípravku Studňa Minerál. Počiatočná dávka je 25 ml na 1 m3 vody vo vírivom bazéne. Ak viete, že zdrojová voda pre Váš vírivý bazén je veľmi tvrdá alebo obsahuje zvýšené množstvo problémových minerálov (železo, mangán, a pod.), zvýšte počiatočnú dávku až na 75 ml na 1 m3 vody v bazéne. Vždy pri doplňovaní čerstvej vody prilejte pri zapnutej filtrácii 30 ml/1 m3 vody. Pre vírivé bazény je najvhodnejšia tvrdosť vody 160 – 240 mg/l vo forme CaCO3.
NEBEZPEČENSTVO. Dráždi kožu. Spôsobuje vážne poškodenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri používaní tohto výrobku nejedzte, nepite ani nefajčite. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare.

Obsah balenia
Tekutý prípravok 0,6 l.

Výhody bazénovej chémie Marimex

Vyrobené v ČR
Všetky produkty bazénovej dezinfekcie Marimex sú vyvinuté, vyrábané a balené v Českej republike. Veľmi starostlivo sa kontroluje pôvod všetkých surovín a monitoruje priebeh ich spracovania.
Overená účinnosť
Viac ako 25 rokov sa staráme o to, aby voda vo vašich bazénoch bola bezpečná a čistá. Kvalita a účinnosť bazénovej dezinfekcie je tak overená nielen odborníkmi, ale aj nespočetným množstvom spokojných užívateľov.
Komplexná starostlivosť
Obsiahla ponuka produktov chlórovej a bezchlórovej chémie sa komplexne stará o bazénovú vodu v priebehu celej kúpacej sezóny a zároveň spoľahlivo odvráti akúkoľvek pohromu v podobe rias či zákalov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.